Bezwykopowa naprawa kanalizacji

1. Bezwykopowa punktowa naprawa kanalizacji PACKER

Technologia naprawy punktowej oparta jest na wprowadzeniu nasączonej żywicami maty z włókna szklanego nałożonej na „paker”. Mata w systemie Konudur Part Liner nasączona jest żywicami organiczno-mineralnymi o niskiej lepkości Konudur 250 OM PL w wariancie letnim lub zimowym. Proces renowacji punktowej polega na przygotowaniu maty i nasączeniu jej żywicą na placu budowy. Tak przygotowaną matę nawija się na urządzenie zwane „pakerem” i wprowadza do remontowanego przewodu w miejscu uszkodzenia. Następnie do „pakera” doprowadza się sprężone powietrze co powoduje ścisłe przyleganie maty do uszkodzonego przewodu. Po utwardzeniu żywicy „paker” zostaje usunięty z naprawionego kanału, natomiast mata sztywno przylega do ściany rury.

Używana w technologii Konudur Part Liner mata charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, dobrą przyczepnością do betonu, kamionki, żeliwa, stali i tworzyw sztucznych, natomiast dwuskładnikowa żywica epoksydowa odprna jest na działanie kwasów i zasad.

 

 

2. Bezwykopowa liniowa renowacja kanalizacji

Polega na wciągnięciu do wyczyszczonego uprzednio kanału, rękawa poliestrowego nasączonego żywicą termoutwardzalną. Wprowadzany w kanał rękaw wypełniany jest wodą której ciśnienie powoduje jego wywinięcie i dociśnięcie do ścian. Jednocześnie wprowadza się do wnętrza rękawa przewody którymi następnie przetłacza się ogrzaną w kotle wodę przez odpowiedni okres czasu aż do utwardzenia powłoki. Kolejną czynnością jest stopniowe schłodzenie, wypompowanie wody, odcięcie końcówek i ew. wycięcie specjalnym robotem otworów na przykanaliki. Metodą tą można naprawiać wszystkie średnice kanałów.